KARA BASAN NEDİR ?

KARA BASAN NEDİR ?

Uykuda üzerine bir şeyin çöktüğü hissedilir, nefes kesilir, seslenmeye ve hareket etmeye güç yetirilemez, boğulacakmış gibi hissedilir.
Bunun sebebi içerideki ya da dışarıdaki cindir. 
1 Eğer sebep içerideki cinse, bu durum cinin hastanın vücuduna mide yoluyla bir şey sokmaya çalıştığını gösterir. Bu an cin için çok tehlikelidir. O esnada birisi bilmeden Kuran veya ezan okusa ona büyük bir zarar verebilir. ...

2 Eğer sebep dışarıdaki bir cinse, vücuda girmeye çalışıyor demektir. Bu durumda kişi cinin nefesini ya da kokusunu duyabilir. Bu durumda hastanın, dili dönmeyeceği için kalbinden ayetelkursi veya nas ve felak surelerini okuması ya da tekrar tekrar tekbir getirmesi gerekir. Cinin başarılı olduğunun göstergesi hastanın uyanamayıp kendinden geçmesidir. Bu durumda cin bedene girmiş demektir. Aksi takdirde kişi uyanır.

Bu duruma düşmemenin yolu uykudan önceki duaları okumak ve avuçlara üfleyip vücudu meshetmektir. Eğer dualar okunur ama vücut meshedilmezse, kâbustan kurtulmak mümkün olmkaz. Herkesin vücudu meshetmenin gerekli olduğunu öğrenmesi zaruridir. Vücudunu okunmuş yağla, miskle, gül yağıyla, kâfurla veya başka bir şeyle yağlayana ise Allah’ın izniyle hiçbir şey olmaz.bu durumlar sürekli tekrarliyorsa mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

Çok yemek yiyip yatan, kan dolaşımını engelleyecek biçimde sağlıksız şekilde yatan, tansiyon sorunu veya solunum güçlüğü olan kimselerin uyku esnasında hissettikleri tıkanma ve sıkıntıların ise bahsettiğimiz durumla ilgisi yoktur

Kuranlatedavi.com

 

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ